تاکنون 2 هزار و 300 عضو بیمه شده صندوق اعتباری هنر بازنشسته شدند

تاکنون 2 هزار و 300 عضو بیمه شده صندوق اعتباری هنر بازنشسته شدند

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از بازنشستگی 2 هزار و 300 بیمه شده صندوق اعتباری هنر خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از بازنشستگی 2 هزار و 300  بیمه شده صندوق اعتباری هنر خبر داد و گفت: تاکنون  62 هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از سوی صندوق به سازمان تامین اجتماعی معرفی شده اند. 

سید مجید پوراحمدی با اعلام این خبر و تشریح جزییات ارایه خدمات بیمه تامین اجتماعی به عنوان مهمترین اولویت صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: این مجموعه به عنوان بزرگترین مرجع حمایتی از اصحاب فرهنگ و هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور از بدو تاسیس تاکنون تعداد زیادی از فعالان فرهنگی و هنری کشور را برای بهره مندی از خدمات بیمه ای به سازمان تامین اجتماعی معرفی کرده است و اکنون که بیست و یکمین سال تاسیس صندوق هنر را در پیش رو دارد، براساس آخرین آمار دریافت شده از سازمان تامین اجتماعی (تا تابستان 1402) 2 هزارو 300 نفر از بیمه پردازان بر اساس سنوات پرداختی، به درجه بازنشستگی نایل آمده اند.

وی با بیان اینکه امروز صندوق هنر به مرحله ای رسیده که تعداد قابل توجهی از هنرمندان عضو و تحت پوشش در سال های اخیر به مرحله بازنشستگی رسیده اند، اظهار داشت: بیشترین فراوانی اعضایی که از طریق بیمه صندوق اعتباری هنر بازنشسته شده اند به ترتیب به هنرمندان رشته های موسیقی (550 نفر)، سینمایی (460 نفر)، تجسمی (360 نفر) تعلق دارد.

پوراحمدی اضافه کرد: از این تعداد بالغ بر 600 نفر از زمان آغاز به کار دولت مردمی تا تیرماه 1402بازنشسته شده اند.

وی در ادامه افزود: براساس بررسی های بعمل آمده، خدمات بیمه تامین اجتماعی صندوق اعتباری هنر، یکی از مهمترین سیاست های اجرایی دولت در بخش فرهنگ و هنر بوده است که رضایت فعالان این حوزه را نیز کسب کرده است.

مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: تاکنون 62 هزار نفر از اعضا از سوی صندوق به سازمان تامین اجتماعی معرفی شده و تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار گرفته اند.

وی تصریح کرد: تلاش می کنیم با توجه به آمار هنرمندانی که از طریق صندوق هنر بازنشسته شده اند، برنامه های حمایتی ویژه برای آنها درنظر بگیریم.

پوراحمدی همچنین با اشاره به ارایه 36 خدمت وطرح از سوی این صندوق اظهار داشت: یکی از طرح های در دست برنامه ریزی طرح «بازنشسته هنر» است که این طرح برای تکریم و پاسداشت تجربیات هنرمندان عزیزی است که از طریق صندوق هنر بازنشسته شده اند.
به گفته وی، این طرح شامل برنامه های ویژه حمایتی و طرح های رفاهی است که از جمله آنها می توان به برگزاری گردهمایی بازنشستگان صندوق هنر اشاره کرد.

پور احمدی تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر، طی سال های اخیر با اتخاذ تدابیر ویژه و بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود در نهایت سرعت و سهولت، نسبت به ارایه خدمات بیمه تامین اجتماعی به واجدان شرایط در سراسر کشور اقدام نموده است. بر این اساس قریب به 22 هزار نفر از فعالان فرهنگی، هنری و قرآنی کشور در دولت مردمی به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکنون 2 هزار و 300 عضو بیمه شده صندوق اعتباری هنر بازنشسته شدند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکنون 2 هزار و 300 عضو بیمه شده صندوق اعتباری هنر بازنشسته شدند"، کلیک کنید.