بهداری های رزمی، خاص مناطق عملیاتی ایران بود/ راهیان نور از موفق ترین کارهای فرهنگی است

بهداری های رزمی، خاص مناطق عملیاتی ایران بود/ راهیان نور از موفق ترین کارهای فرهنگی است

کاماکس/خوزستان وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت بهداری های رزمی در مناطق جنگی در دوران دفاع مقدس، گفت: در حوزه سلامت ایران، افراد ایثارگری وجود دارد که می توانند این خدمات را انجام دهند.

بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از مناطق عملیاتی و یادمان راهیان نور طلاییه که امروز (19 اسفندماه) انجام شد، اظهار کرد: هر کدام از مناطق جنگی ویژگی خاص و منحصر به فردی دارد و طلاییه محل شهادت سردار همت است و یکی از عملیات های پرحماسه ایران علیه عراق در این منطقه رخ داده است.  

به گزارش کاماکس، وی با اشاره به انجام عملیات بدر در منطقه طلاییه، افزود: دشمن متوجه شده بود که ایران می تواند برایش تهدید باشد بنابراین صدام آب را به سمت این منطقه سرازیر کرد تا مانع انجام عملیات شود اما رزمندگان ما نشان دادند هیچ چیزی نمی تواند مانعشان باشد.

وزیر بهداشت گفت: یکی از ویژگی های این منطقه وجود سردار همت بود که نشان داد فرماندهان ما همیشه در میدان هستند و بر نحوه عملیات نظارت می کنند و در نهایت در حالی که سوار بر موتورسیکلت بود بر اثر اصابت گلوله شهید شد.

عین اللهی با اشاره به فعالیت بهداری های رزمی در دوران دفاع مقدس بیان کرد: بهداری رزمی هر منطقه شرایط خاص خود را داشت. بهداری رزمی در خط مقدم مستقر بود و بیشتر خدمات اولیه مانند کنترل خونریزی در این بهداری ها انجام می شود. کمی عقب تر اورژانس مستقر بود و بیماران بعد از دریافت خدمات اولیه به اورژانس منتقل می شدند و کارهای درمانی برای آن ها انجام می شد.

وی ادامه داد: در نقطه عقب تر اورژانس، بیمارستان های صحرایی و در اواخر جنگ بیمارستان های زیرزمینی وجود داشتند که اعمال جراحی پیشرفته در آن ها انجام می شد و مجهز به انواع تجهیزات بودند. بسیاری از رزمندگان یا این سیستم درمان شدند.

وزیر بهداشت بیان کرد: چنین چیزی خاص بهداری رزمی و مناطق جنگی ما بود و جاهای دیگر مشابه آن وجود نداشت زیرا آن ها نیروی ایثارگر ما را نداشتند که به خط مقدم بروند. در حوزه سلامت ایران، افراد ایثارگری وجود دارد که می توانند این خدمات را انجام دهند.

وی عنوان کرد: یکی از موفق ترین کارهای فرهنگی بعد از انقلاب راهیان نور بوده است؛ راهیان نور یک کلاس خشک و تیوری نیست و دانشجویان و مردم با حضور در این مناطق و دیدن صحنه و فضاها متوجه می شوند رزمندگان در چه شرایطی این موفقیت ها را به دست آوردند. با توجه به اینکه محیط، مذهبی و فرهنگی است نشان می دهد آنچه موجب پیروزی رزمندگان ما شد عشق، اعتقاد به خدا و ایمه اطهار(ع) و ایمان شان بود. 

به گزارش کاماکس، وزیر بهداشت در سفر به خوزستان به منظور بازدید از مناطق جنگی راهیان نور در یادمان شهدای هویزه حضور پیدا کرد. وی با ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس، با زایران و راویان مسیر راهیان نور گفت و گو کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در پایگاه مدیریت یادمان شهدای هویزه، به رسم یادبود دفتر خاطرات را امضاء کرد. 

وی همچنین از یادمان سردار شهید علی هاشمی در اهواز بازدید کرد. 

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهداری های رزمی، خاص مناطق عملیاتی ایران بود/ راهیان نور از موفق ترین کارهای فرهنگی است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهداری های رزمی، خاص مناطق عملیاتی ایران بود/ راهیان نور از موفق ترین کارهای فرهنگی است"، کلیک کنید.