بستری 87 مسموم با قارچ سمی در کرمانشاه/قارچ خودرو نخریم – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان

بستری 87 مسموم با قارچ سمی در کرمانشاه/قارچ خودرو نخریم - خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان

ابراهیم شکیبا در گفت وگو با خبرنگار کاماکس اظهار کرد: از ابتدای فصل بهار توصیه هایی در خصوص عدم استفاده از قارچ های خودرو در طبیعت و خرید قارچ از دستفروشان به شهروندان داده شده است.

وی افزود: قارچ های سمی از نظر ظاهری و طعم مشخصه خاصی ندارند که آن را با قارچ های سالم متمایز کند از این رو استفاده از قارچ های خودرو در طبیعت که سمی بودن یا نبودن آنها فقط در آزمایشگاه مشخص می شود ممنوع است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: خطرات قارچ های سمی بسیار زیاد است و مسمومیت های شدیدی حتی منجر به مرگ را به دنبال دارد و از این رو باید مردم در این موضوع مراقبت داشته باشند.

وی ادامه داد: از ابتدای فصل بهار تا به امروز 87 بیمار بستری با علایم مسمومیت با قارچ سمی در بیمارستان های کرمانشاه مورد درمان قرار گرفته اند.

شکیبا خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال جاری فوت ناشی از مصرف قارچ سمی در استان کرمانشاه نداشتیم و امیدواریم مردم با رعایت نکات بهداشتی در تداوم این مساله کمک کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بستری 87 مسموم با قارچ سمی در کرمانشاه/قارچ خودرو نخریم – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بستری 87 مسموم با قارچ سمی در کرمانشاه/قارچ خودرو نخریم – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.