برگزاری جشن خیابانی از میدان ولیعصر تا هفت تیر در دهه کرامت/ برپایی چایخانه های رضوی در میادین

برگزاری جشن خیابانی از میدان ولیعصر تا هفت تیر در دهه کرامت/ برپایی چایخانه های رضوی در میادین

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران ویژه برنامه های دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) را تشریح کرد.

مصطفی زیبایی نژاد در گفت وگو با کاماکس، در مورد ویژه برنامه های دهه کرامت و برگزاری جشن بزرگ امام رضایی ها، گفت: در سال جاری مراسم اجتماع امام رضایی ها از میدان ولیعصر (عج) تا میدان هفت تیر برپا خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال در نظر داریم بتوانیم  کنش اجتماعی ویژه ای داشته باشیم و مردم نیز مشارکت داشته باشند، ادامه داد: محوریت جمع آوری کمک هزینه برای درمان کودکان بیماریهای خاص بالاخص سرطانی ها را در دستور کار قرار دادیم و در کنار آن نیز آزادسازی زندانیان و زایر اولی ها نیز در دهه کرامت مورد توجه قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه برای ایام ولادت امام ریوف  پویش امید آفرینی برای کودکان درگیر با بیماری های خاص تدوین شده، اظهار کرد: یک نماهنگ ویژه با صدای آقایان محمد حسین پویانفر و علی اکبر حایری نیز برای این پویش تولید شده و امید به زندگی و شادی و نشاط را برای کودکان سرطانی به ارمغان می آورد.
همچنین یک سرود دیگر نیز با محوریت «ایران حرم است» تولید شده که برگرفته از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی و با محوریت وحدت و محبت ایرانیان به سلطان طوس است.

زیبایی نژاد با تاکید بر اینکه شعار «ایران حرم است» سرلوحه اقدامات فرهنگی شهرداری در ایام ولادت امام رضاست، گفت: این شعار در تمامی تبلیغات شهری نقش خواهد بست.

وی با بیان اینکه در دهه کرامت در تهران بیش از 30 ابرپرچم رضوی برافراشته خواهند شد و در ساختمان های بزرگ نیز پرچم های بزرگ رضوی نصب خواهد شد، افزود: همچنین چای خانه های رضوی  از روز دوشنبه در میادین بزرگ مناطق 22 گانه پایتخت برپا خواهد شد.

زیبایی نژاد ادامه داد: با همکاری مشترک آستان قدس و اداره کل فرهنگی شهرداری تهران سریال «روزی روزگاری برادر» از شبکه سه سیما از ساعت 21:15 پخش خواهد شد. همچنین در همکاری با کانون خادم یاران رضوی آستان قدس رضوی هماهنگی برپایی جشن های محلی و برپایی چای خانه های رضوی انجام شده است.

وی با بیان اینکه هماهنگی ها برای اجرای نورافشانی و ویدیومپینگ در حال انجام است، در مورد جشن امام رضایی ها، گفت: این جشن بزرگ خانوادگی قرار است از میدان ولیعصر (عج) تا میدان هفت تیر از ساعت 16 تا 22 روز جمعه 28 اردیبهشت برگزار شود. در این جشن استیج بزرگی در میدان حضرت ولیعصر عج برنامه ریزی شده که همزمان نیز برنامه های ویژه فضای شاد و مفرحی برای مردم و شرکت کنندگان در طول مسیر نیز برنامه ریزی شده است.

به گفته مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، در کنار این جشن، موکب های متعدد پذیرایی، خدماتی، پذیرایی، شهربازی و… آماده ارایه خدمات به شرکت کنندگان خواهند بود و بر همین اساس سامانه محبان الرضا(ع) برای ثبت نام گروه های فعال در برپایی موکب های حوزه فرهنگی، پذیرایی و…. فعال است که علاقمندان می توانند نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری جشن خیابانی از میدان ولیعصر تا هفت تیر در دهه کرامت/ برپایی چایخانه های رضوی در میادین" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری جشن خیابانی از میدان ولیعصر تا هفت تیر در دهه کرامت/ برپایی چایخانه های رضوی در میادین"، کلیک کنید.