بازداشت سارقی که از 100 خودرو سرقت کرد

بازداشت سارقی که از 100 خودرو سرقت کرد

رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی که از دستکم 100 خودرو در شمال تهران سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش کاماکس، سردار علی ولی پور گودرزی در تشریح جزییات این خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت های سریالی محتویات داخل خودرو در شمال تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در جریان آن از مالباختگان برای حضور در مقر انتظامی دعوت شد. یکی از این شکات به ماموران گفت که خودروی پژو 206 خود را در خیابان ولیعصر، تقاطع خیابان های طوسی و ستاره پارک کرده بوده اما هنگامی که بازگشته متوجه شده که شیشه های خودرویش شکسته و یک دستگاه گوشی آیفون 14 وی از داخل ماشین سرقت شده است.

رییس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، یک مرد جوان در ساعات پایانی شب در خیابان های شمال تهران به خصوص تقاطع خیابان های طوسی و ستاره  پرسه زده و پس از شناسایی خودروهای شهروندان و شکستن شیشه آنها، اقدام به سرقت محتویات داخل خودرو کرده است. کارآگاهان در نخستین گام با بهره گیری شیوه های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهم را در جنوب تهران شناسایی کرده و متوجه شدند که این فرد در پایگاه های  3 و 4 پلیس آگاهی دارای سابقه است.

وی با بیان اینکه متهم حرفه ای بوده و با یک خودروی پژو 405 دست به سرقت زده است، اظهارکرد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه متهم شدند و او را در یک عملیات منسجم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی منکر جرم خود شد اما پس از مشاهده شواهد و مدارک موجود از سوی کارآگاهان به جرم خود مبنی بر 100 فقره سرقت محتویات داخل خودرو و سه فقره سرقت خودرو اعتراف کرد و مدعی شد، با استفاده از خودروی پژو 405 خود به صورت انفرادی حدوداً 100 فقره سرقت لوازم از داخل خودرو را مرتکب شده است. متهم همچنین گفت که اقلام مسروقه را به مرد جوانی  فروخته است.

وی با بیان اینکه مالخر تلفن های همراه نیز در یک پاساژ تجاری دستگیر شد، افزود: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. مالخر اموال مسروقه نیز به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شد.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت سارقی که از 100 خودرو سرقت کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت سارقی که از 100 خودرو سرقت کرد"، کلیک کنید.