بازبینی مدل طراحی و فعالیت زنجیره ها در شهرک های صنعتی

بازبینی مدل طراحی و فعالیت زنجیره ها در شهرک های صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، ضمن تاکید بر ضرورت بازسازی و نوسازی صنایع و تامین مالی زنجیره ای، گفت: باید مدل طراحی و فعالیت زنجیره ها در شهرک ها و نواحی صنعتی با توجه به شرایط روز بازبینی شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کاماکس از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، فرشاد مقیمی در گردهمایی معاونان صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی سراسر کشور با بیان اینکه حوزه صنایع کوچک حوزه بسیار مهمی است که نوک پیکان سازمان و محور فعالیت های آن می باشد، افزود: باید نیازهای واحدهای تولیدی با محور صنایع کوچک، تامین شود.

وی، اضافه کرد: باید مدل طراحی و فعالیت زنجیره ها در شهرک ها و نواحی صنعتی با توجه به شرایط روز بازبینی شود، صنوف تولیدی امروز در شهرک ها با طراحی جدید مستقر شده اند.

مقیمی، با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کلیدی ترین و اصلی ترین ذینفعان ما هستند، تصریح کرد: باید همواره مدیران عامل و معاونین شرکت های استانی برای رضایتمندی و حل مشکلاتشان تلاش نمایند.

وی، بیان کرد: نیازسنجی واحدهای تولیدی ضرورت دارد و با توجه به این نیازسنجی باید برای ایجاد و توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی جدید، برنامه ریزی و سیاستگذاری ها انجام شود.

معاون وزیر صمت همچنین خاطرنشان کرد: شرکت های استانی باید با تشکل های بخش خصوصی ارتباط مستمر، تنگاتنگ و تعاملی داشته باشند.

مقیمی در ادامه، تامین منابع مالی، اصلاح آیین نامه و مقررات در جهت تسهیلگری برای واحدهای تولیدی و تامین مواد اولیه را از انتظارات مهم واحدهای تولیدی دانست و اظهار کرد: باید ارایه خدمات واحدهای تولیدی از دید خود آنها انجام شود.

وی، خواستار بهره گیری از نخبگان در حوزه صنایع کوچک شد و با اشاره به شعار سال گفت: مشارکت امر بسیار مهمی است و برای آن باید مدل تعریف کرد.

رییس هییت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، تاکید کرد: شرکت های استانی از توانمندی ها و پتانسیل های خود باید در راستای توسعه اقتصادی استان استفاده کنند.

مقیمی با اشاره به اینکه طرح ها باید پیش از اجرا مورد مطالعات دقیق و کاربردی قرار بگیرند، اضافه کرد: اقدامات و خدمات ارایه شده به صنایع کوچک و شهرک های صنعتی باید از طریق روابط عمومی و رسانه ها به خوبی منعکس شود تا مردم و مخاطبین شرکت شهرک های صنعتی و سازمان از آنها آگاهی کامل به دست بیاورند. آینده صنعت جهان و ایران به سمت صنایع کوچک پیش می رود.

وی، با اشاره به اهمیت نوسازی، بهسازی و بهره وری صنایع، تصریح کرد: باید این کار حتماً در اولویت پیگیری و اجرای شرکت های استانی قرار بگیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: احیای واحدهای صنعتی از کارهای مهم در کشور و از مسایل بسیار مورد تاکید رهبری و دولت است و شرکت های استانی باید با جدیت آن را دنبال کنند.

مقیمی، با بیان اینکه در انجام ماموریت ها و وظایف محوله نوآوری و کارهای ابتکاری داشته باشید، افزود: تورهای صنعتی هدفمند برگزار شود. تامین مالی زنجیره ای باید جدی تر در دستور کار قرار بگیرد و صندوق حمایت از صنایع کوچک نیز برای اجرایی شدن این موضوع باید، از همه ابزارهای خود بهره گیرد.

وی، اظهار کرد: شرکت های استانی باید واحدهای صادراتی که در شهرک ها و نواحی صنعتی فعالیت می نمایند را به صورت مستمر رصد نمایند تا با رفع مشکلات آن ها میزان صادرات این واحدها افزایش یابد.

مقیمی، خواستار استفاده از ظرفیت ستادهای تسهیل برای حل مشکلات شد و ادامه داد: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، یک سازمان توسعه ای است و کارهای توسعه ای انجام می دهد، مدیران نیز می بایست اقداماتی در جهت توسعه انجام دهند و مبتکر باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازبینی مدل طراحی و فعالیت زنجیره ها در شهرک های صنعتی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازبینی مدل طراحی و فعالیت زنجیره ها در شهرک های صنعتی"، کلیک کنید.