بارش برف و باران در این 15 استان

بارش برف و باران در این 15 استان

به گزارش کاماکس، رییس مرکز ملی پیش بینی و مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در برخی استان ها خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با کاماکس، درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز (18 اسفند) در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال استان های قزوین، البرز، زنجان و ارتفاعات استان های تهران، سمنان، کرمان و یزد بارش باران و برف، گاهی وزش باد و رعد و برق رخ می دهد.

وی افزود: برای شنبه(19 اسفند) در مناطقی از شمال غرب، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب و روز یکشنبه(20 اسفند) در مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب شرق، نوار شرقی، غرب سواحل دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی، بارش و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

به گفته وی، دوشنبه(21 اسفند) در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق و نوار غربی کشور و سه شنبه(22 اسفند) در شمال شرق، شرق، مناطقی از جنوب شرق، مرکز و شرق سواحل دریای خزر بارش رخ می دهد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مخاطرات وضع هوا ادامه داد: طی این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف است و بیشینه بارش ها روز شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و یکشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود.

ضیاییان گفت: امروز در مناطقی از شمال شرق و مرکز، شنبه در مناطقی از جنوب شرق و یکشنبه در برخی مناطق غرب، در بعضی ساعت ها افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می شود.

وی افزود: سه شنبه در جنوب شرق و نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا رخ می دهد.

ضیاییان تصریح کرد: امروز و یکشنبه دریای خزر، شنبه و یکشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز، دوشنبه خلیج فارس و سه شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج هستند.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، تصریح کرد: آسمان تهران فردا (19 اسفند) کمی تا قسمتی ابری و وزش بادو گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (20 اسفند) نیمه ابری تا ابری و وزش باد، گاهی بارش باران و وزش باد شدید با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 17 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان بیان کرد: طی امروز و فردا اهواز با دمای 27 و 28 درجه سانتی گراد گرم ترین و شهرکرد با دمای 7- و 6- درجه سانتی گراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارش برف و باران در این 15 استان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارش برف و باران در این 15 استان"، کلیک کنید.