انتقاد ایتالیا از موضع گیری فرانسه و لهستان درباره اعزام نیروهای ناتو به اوکراین

انتقاد ایتالیا از موضع گیری فرانسه و لهستان درباره اعزام نیروهای ناتو به اوکراین

وزیر دفاع ایتالیا از اظهارات فرانسه و لهستان درباره احتمال اعزام نیروهای ناتو به اوکراین انتقاد کرد و گفت این کشورها نمی توانند به جای ناتو صحبت کنند.

به گزارش کاماکس، گیدو کروستو، وزیر دفاع ایتالیا در گفت وگو با روزنامه «لا استامپا» اظهار داشت: فرانسه و لهستان نمی توانند به نمایندگی از ناتو صحبت کنند که از همان ابتدا به طور رسمی و داوطلبانه در درگیری دخالت نکرد.

کروستو معتقد است که این امر (اعزام نیروهای ناتو به اوکراین) منجر به تشدید تنش ها خواهد شد و امکان حل دیپلماتیک مناقشه را سلب خواهد کرد.

وی در ادامه گفت که ایتالیا به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد، اما لازم است کانال های دیپلماتیک تقویت شوند.

پیشتر امانویل ماکرون، رییس جمهور فرانسه در 26 فوریه استدلال کرد که استقرار نیروها در اوکراین توسط اعضای ناتو و سایر متحدان را نمی توان رد کرد، زیرا قدرت های غربی نباید دست از کار بکشند و باید اطمینان حاصل کنند که روسیه نیروهای کی یف را شکست نمی دهد.

رییس جمهور فرانسه پس از میزبانی از نشست رهبران اروپایی در پاریس به خبرنگاران گفت: «امروز هیچ اتفاق نظری برای اعزام نیروها، به شیوه ای رسمی، وجود ندارد. اما از نظر پویایی، ما نمی توانیم چیزی را حذف کنیم. ما هر کاری که لازم است انجام خواهیم داد تا از پیروزی روسیه در این جنگ جلوگیری کنیم.»

رهبر فرانسه گفت: «ما باید وضعیت را بررسی کنیم و متوجه باشیم که امنیت جمعی ما در خطر است. ما باید سریع تر عمل کنیم. روسیه نباید پیروز شود، نه فقط به خاطر اوکراین، بلکه به این خاطر که ما با انجام این کار، امنیت جمعی خود را برای امروز و آینده تضمین می کنیم. متحدانی که امروز درباره استقرار مستقیم نیروها در اوکراین می گویند “اصلا و ابدا”، در واقع همان کسانی هستند که قبلا تشدید کمک های نظامی که بعدا اعطا شد، از جمله موشک های دوربرد و جت های جنگنده را رد می کردند.»

ماکرون گفت: «دو سال پیش، خیلی ها دور این میز می گفتند که ما کلاه ایمنی و کیسه خواب ارایه می دهیم و اکنون همان ها می گویند که باید برای رساندن موشک ها و تانک ها به اوکراین کارهای بیشتری انجام دهیم. ما باید واقع بین باشیم و متوجه باشیم که همیشه شش تا هشت ماه تاخیر داشته ایم، بنابراین برای رسیدن به هدفمان هر کاری لازم است انجام خواهیم داد.»

با این حال صحبت های ماکرون با واکنش منفی اعضای ناتو روبرو شد و کشورهای ناتو برای اعزام نیرو به اوکراین دست رد به سینه ماکرون زدند. رییس جمهور فرانسه هم در ادامه حواشی پیرامون ایده خود برای ارسال نیروهای ناتو به اوکراین و مخالفت اکثر کشورهای عضو ایتلاف، از متحدان کی یف خواست «بزدل نباشند.»

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد ایتالیا از موضع گیری فرانسه و لهستان درباره اعزام نیروهای ناتو به اوکراین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد ایتالیا از موضع گیری فرانسه و لهستان درباره اعزام نیروهای ناتو به اوکراین"، کلیک کنید.