امشب؛ آخرین مهلت انتخاب خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری کاماکس، طبق اعلام سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی امروز (26 اردیبهشت ماه) آخرین مهلت انتخاب خودروهای وارداتی برای کسانی است که در اسفندماه 1401 ثبت نام کرده بودند. متقاضیان از 24 اردیبهشت ماه تا ساعت 23:59 امشب فرصت داشتند تا نسبت به انتخاب خودرو از بین 14 خودروی وارداتی اقدام کنند.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

امشب آخرین مهلت انتخاب خودروهای وارداتی برای ثبت نام کنندگان سال 1401

قیمت مندرج در جدول شماره 1، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… به قیمت های فوق اضافه می گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کنند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی:

امشب آخرین مهلت انتخاب خودروهای وارداتی برای ثبت نام کنندگان سال 1401

تبصره 1 – قیمت علی الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت 50 درصد قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام کنند.

تبصره 2- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره 3- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر 5 روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می شود.

تبصره 4- کلیه شرکت های واردکننده می بایست مطابق آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند در صورت تاخیر در تحویل و… قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره 5- تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می گیرد.

تبصره 6- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می کنند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارایه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره 7- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی ربط قرار می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امشب؛ آخرین مهلت انتخاب خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امشب؛ آخرین مهلت انتخاب خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.