اقدام «اتحادیه اروپا» در تحریم برخی مقامات ایرانی محکوم شد

اقدام «اتحادیه اروپا» در تحریم برخی مقامات ایرانی محکوم شد

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: اتحادیه اروپا که طی ماه های گذشته در خصوص نحوه مواجهه با فاجعه انسانی در غزه و فلسطین دچار انفعال و بی عملی بوده و بر همین اساس مورد انتقاد افکار عمومی اروپا و مردم سراسر دنیا قرار گرفته است، بار دیگر به جای تمرکز بر جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه و تنبیه و تحریم این رژیم جنایتکار، برخی مقامات و نهادهای ایرانی پیشرو و موثر در مقابله با تروریسم و تامین امنیت پایدار در منطقه را در لیست تحریم های خود قرار داده است.

وی اظهار داشت: جای تاسف است که اتحادیه اروپا با توسل به بهانه ها و اتهامات تکراری، پوچ و بی اساس و با چشم پوشی از واقعیات میدانی غرب آسیا و در ادامه رویکرد شکست خورده و ناکارآمد خود، بار دیگر به ابزار منسوخ و ناکارآمد تحریم علیه ایران مقتدر متوسل شده و تامین رضایت رژیم صهیونیستی و آمریکا را بر منافع اتحادیه و ملت های اروپا ترجیح داده است.

کنعانی با تاکید بر استمرار سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران به ویژه در تامین صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی و انتقاد شدید از رفتارهای دوگانه اتحادیه اروپا، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای پاسخ به این رویکرد مخرب اتحادیه اروپا محفوظ می داند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدام «اتحادیه اروپا» در تحریم برخی مقامات ایرانی محکوم شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدام «اتحادیه اروپا» در تحریم برخی مقامات ایرانی محکوم شد"، کلیک کنید.