افرادی که آیفون14 و 15 قاچاق خریده اند، بخوانند!

به گزارش خبرگزاری کاماکس، فرایند رجیستری تلفن همراه در کشور پیچیده و چند وجهی است که در وجوه مختلف آن از سازمان تنظیم مقررات به عنوان پیمان کار فنی گرفته تا وزارت صمت به عنوان متولی و سازمان گمرک کشور به عنوان دریافت کننده IME ها و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان ناظر اجرایی، در این فرایند حضور دارند.

فرایند واردات موبایل به شکل مسافری

سازمان گمرک مقدمات را برای واردات گوشی فراهم می کند و سامانه همتا رای نهایی را مبنی بر رجیستری می دهد؛ گمرک در این مسیر تنها تعرفه را دریافت می کند. در فرایند واردات گوشی های مسافری استعلام هایی صورت می گیرد، از جمله اینکه آیا مسافر در یک سال گذشته بازهم گوشی به کشور وارد کرده است یا خیر و آیا گوشی وارد شده با IME های تعریف شده همخوانی دارد یا خیر، آیا سیمکارت به نام مسافر است یا خیر و بعد از طی این مراحل و اخذ تاییدیه های لازم به شکل وب سرویس تبادل داده اتفاق می افتد و اطلاعات به سامانه همتا فرستاده می شود و سپس تلفن همراهی که به شکل مسافری وارد شده است، رجیستر می شود. در حال حاضر اما واردات آیفون 15 و 14 چه از طریق تجاری و یا مسافری ممنوع است.

روز گذشته اما مصوبه تعرفه واردات کالا به سود 96 درصدی بازرگانی واردات آیفون پرداخت که گمانه زنی ها را مبنی بر از سرگیری واردات آیفون به کشور و لغو ممنوعیت این تلفن همراه تشدید کرد. بر این اساس تعرفه واردات آیفون 96 درصد قیمت این تلفن همراه خواهد بود.

افرادی که آیفون14 و 15 قاچاق خریده اند، بخوانند!

چه بر سر آیفون های 14 و 15 در دست مردم می آید؟

قانون تعرفه 96 درصدی بازرگانی تلفن های همراه آیفون با شک و تردیدهای زیادی همراه است؛ از جمله اینکه سرنوشت آیفون های 14 و 15 در دست مردم چه می شود؛ یکی از احتمال هایی که وجود دارد این است که این تلفن های همراه مجددا تشریفات قانونی را طی کنند و قابلیت رجیستری پیدا کنند. اما باید دید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چه تصمیمی برای این تلفن های همراه خواهد گرفت و اگر قانون جدید عطف به ماسبق شود دامن گیر گوشی های قاچاق نیز می شود و در صورتی که این طور نباشد کالاهای قاچاق تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افرادی که آیفون14 و 15 قاچاق خریده اند، بخوانند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افرادی که آیفون14 و 15 قاچاق خریده اند، بخوانند!"، کلیک کنید.