افتتاح پروژه فیبر نوری خانه‌ها و کسب و کار در خراسان شمالی

افتتاح پروژه فیبر نوری خانه‌ها و کسب و کار در خراسان شمالی

کاماکس/خراسان شمالی پروژه فیبر نوری خانه‌ها و کسب و کارهای استان خراسان شمالی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد. 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی در حاشیه این افتتاحیه در گفت‌وگو با خبرنگار کاماکس، اظهار کرد: بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان از ابتدای دولت سیزدهم اجرایی شده است. اکنون ۷۲۴ روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که ۹۷ درصد آن‌ها به شبکه ملی اطلاعات متصلند.

سید علی مرتضوی ادامه داد: معادل ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری شهری با هزینه حدودا ۶۰۰ میلیارد تومان و ۳۵۰ کیلومتر فیبر نوری روستایی با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در استان اجرا شده است.

وی بیان کرد: پوشش تلفن همراه در ۹۵ درصد روستاهای استان وجود دارد و بیش از ۹۸ درصد روستاهای استان تلفن ثابت دارند.

به گفته مرتضوی، از ابتدای دولت سیزدهم نصب و ارتقای ۱۰۷ سایت برای توسعه شبکه ملی اطلاعات انجام شده است. ۴۲ سایت در این مدت احداث و ۶۴ سایت نیز ارتقا یافته است و بالغ بر ۲۰ هزار خانوار روستایی در ۱۶۴ روستا از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شده‌اند. 

وی اظهار کرد: احداث و ارتقای سایت‌های تلفن همراه از محل اعتبارات uso یا همان خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده است. 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی همچنین افزود: بیش از چهار میلیارد تومان تسهیلات به ۱۲ طرح حوزه ICT از محل تسهیلات تبصره ۱۸ پرداخت شده است.

پایان خبر کاماکس 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح پروژه فیبر نوری خانه‌ها و کسب و کار در خراسان شمالی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح پروژه فیبر نوری خانه‌ها و کسب و کار در خراسان شمالی"، کلیک کنید.