اطلاعیه هلال احمر درباره سیل سیستان و بلوچستان

اطلاعیه هلال احمر درباره سیل سیستان و بلوچستان

آفتاب نیوز :

امدادرسانی هلال احمر به مناطق سیلزده استان سیستان و بلوچستان، از هفتم اسفند آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بر همین اساس، جمعیت هلال احمر با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد

1- از روز هفتم اسفند که بارش ها در سیستان و بلوچستان آغاز شد و با شدت گرفتن، منجر به وقوع سیلاب و آبگرفتگی در مناطق جنوبی استان شد، تا امروز 46 هزار و 758 حادثه دیده شناسایی شده اند.

2- با تلاش امدادگران در کمک رسانی به افراد حادثه دیده در سیلاب، 4985 نفر اسکان اضطراری پیدا کردند، 102 نفر نیز از سیلاب رهاسازی شده اند.

3- تاکنون 59 سورتی پرواز بالگرد هلال احمر در مناطق محاصره در سیل انجام و 14 هزار و 150 کیلوگرم اقلام و بسته های غذایی و آب در مناطق محاصره شده در سیلاب توزیع شده است

4- تا امروز 17 هزار و 216 بطری آب معدنی و بیش از 11 هزار بسته غذایی و همچنین بسته های بهداشتی، اقلام زیستی و…، بین متاثرین از سیلاب توزیع شده است.

4- با کمک هلال احمر استان های معین، محموله های اقلام زیستی، امدادی و غذایی تاکنون به استان ارسال شده است.

5- علاوه بر نیرو های جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان، نیرو های هلال احمر 5 استان خراسان شمالی، جنوبی، رضوی، یزد و کرمان برای کمک به حادثه دیدگان به منطقه اعزام شده اند.

6- 2 فروند بالگرد جمعیت هلال احمر در حال کمک رسانی و توزیع اقلام غذایی و امدادی در مناطقی هستند که بر اثر سیل، دسترسی به آن ها ممکن نیست.

7- در حال حاضر 3745 نیروی عملیاتی در قالب 693 تیم / روز و با استفاده از 578 دستگاه خودرو امدادی در حال خدمات رسانی به سیل زدگان هستند و موفق شده اند تا امروز در مجموع به 759 روستا خدمات رسانی کنند. همچنین با تلاش این امدادگران، 1238 خانوار شامل 4985 آسیب دیده از سیل، اسکان اضطراری داده شده اند.

8- ارایه خدمات امدادی در جنوب سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

9- عموم هموطنان نوع دوست می توانند کمک های نقدی خود به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان را از طریق شماره گیری کد دستوری #1*112* …  به نام جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واریز کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اطلاعیه هلال احمر درباره سیل سیستان و بلوچستان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اطلاعیه هلال احمر درباره سیل سیستان و بلوچستان"، کلیک کنید.