ارایه آموزش های طب ایرانی به مراقبین سلامت/تهیه شناسنامه سبک زندگی سالم برای مراجعان

ارایه آموزش های طب ایرانی به مراقبین سلامت/تهیه شناسنامه سبک زندگی سالم برای مراجعان

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از آموزش آموزه های طب ایرانی به مراقبین سلامت در مراکز جامع سلامت خبر داد و گفت: هر فردی که امروز به خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت در شهر و روستا مراجعه کند، یک شناسنامه سبک زندگی برای او تهیه شده و آموزش های سبک زندگی سالم را دریافت می کند.

به گزارش کاماکس، دکتر نفیسه حسینی یکتا با اشاره به برگزاری اولین کنگره طب ایرانی در تهران، اظهار کرد: اولین کنگره طب ایرانی توسط انجمن علمی طب سنتی ایران و با حمایت دفتر طب ایرانی و مکمل، با حضور گسترده ای از متخصصین و پزشکان فعال در این حوزه، از 9 خردادماه آغاز شده و تا 11 خردادماه 1403 در سالن همایش های رازی ادامه دارد.

وی افزود: متخصصان حوزه های نظام پزشکی، فرهنگستان علوم پزشکی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مراسم افتتاحیه نخستین کنگره طب ایرانی بر ضرورت تعامل بین طب ایرانی و طب رایج و استفاده بهینه از این ظرفیت و نگاه ویژه به احیای این حوزه، تاکید کردند.

به گفته حسینی یکتا، بیش از 400 مقاله به این کنگره در موضوعات مختلف پیشگیری محور، استراتژی آموزشی و کمک به درمان، ارسال شده است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر انتقال تجارب کشورمان در حوزه طب ایرانی توسط اساتید و دانشمندان این حوزه در برنامه برخی از کشورها قرار دارد، بر ضرورت سرعت بخشیدن به سیاستگذاری ها تاکید و تصریح کرد: امیدواریم که چنین رویدادهایی مسیر را برای سرعت بخشیدن به استفاده از ظرفیت طب ایرانی در نظام سلامت هموار کند.

وی همچنین با اشاره به آغاز به کار مجلس دوازدهم، بیان کرد: اسناد بالادستی و مصوبات بسیار خوبی در حوزه طب ایرانی وجود دارد و اتفاقات بسیار خوبی نیز در مجلس یازدهم رقم خورده است. به نظر می رسد، در مجلس آینده تاکید بر نظارت قوانین موجود و جابجایی برخی از ماده واحدها در قوانین بنیادی حوزه سلامت بتواند کمک کننده باشد.

حسینی یکتا با بیان اینکه ادغام طب ایرانی و نظام سلامت در سطوح مختلف مدنظر است، خاطرنشان کرد: اکنون در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، ادغام طب ایرانی در سطح یک نظام آموزشی و آموزش آموزه های طب ایرانی به مراقبین سلامت در حال اجراست.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت تصریح کرد: هر فردی که امروز به خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت در شهر و روستای خود مراجعه کند، یک شناسنامه سبک زندگی برای او تهیه می شود و آموزش های سبک زندگی سالم و توصیه های لازم را دریافت می کند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی اضافه کرد: در سطوح بعدی که خدمات سرپایی ارایه می شود نیز مواردی در حال انجام و در دست اقدام برای تدوین آیین نامه های مختلف است.

حسینی یکتا در پایان یادآور شد: با توجه به رویکرد پیشگیری محور “طب ایرانی” و اثربخشی آن در حوزه طب رایج، بدون شک، ادغام همه جانبه طب ایرانی در نظام سلامت علاوه بر اینکه می تواند در پیشگیری از بیماری ها کمک کند، در اثربخشی درمان ها و کاستن هزینه های درمان نیز موثر است.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارایه آموزش های طب ایرانی به مراقبین سلامت/تهیه شناسنامه سبک زندگی سالم برای مراجعان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارایه آموزش های طب ایرانی به مراقبین سلامت/تهیه شناسنامه سبک زندگی سالم برای مراجعان"، کلیک کنید.