اجرای برنامه‌های دولت سیزدهم در حفاظت مالی از بیماران

مدیرکل دفتر تعرفه خدمات سلامت عنوان کرد؛

اجرای برنامه‌های دولت سیزدهم در حفاظت مالی از بیماران

مدیرکل دفتر ارزیابی بالینی، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت اعلام کرد: برنامه‌های حفاظت مالی متعددی در حوزه درمان وزارت بهداشت در دولت سیزدهم اجرایی شده است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، سیدموسی طباطبایی در اجلاس معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تالار شهید سلیمانی وزارت بهداشت، ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و هیات همراه گفت: از دستورات شهید آیت الله رئیسی تحقق و اجرای برنامه‌های مبتنی بر عدالت و پیشرفت بود.

 طباطبایی افزود: معاونت درمان در تعیین و سیاستگذاری در حوزه‌های تعرفه گذاری، اصلاح کد و ارزش نسبی خدمات، اولویت بندی و بسته خدمات سلامت با سایر ذینفعان از جمله شورای عالی بیمه مشارکت می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین تدوین محصولات دانشی، ارزیابی بالینی تجهیزات پزشکی، تدوین و اجرای برنامه‌های حفاظت مالی، بازتوزیع درآمد اختصاصی، مدیریت اقتصادی و مدیریت تعامل با بیمه‌های سلامت در حوزه معاونت درمان با رویکرد عدالت و پیشرفت انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر ارزیابی بالینی، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت گفت: براساس اسناد بالادستی همچون سیاست‌های کلان حوزه سلامت، سند تحول دولت مردمی، برنامه ملی سلامت خانواده و نظام ارجاع، تمامی اجزای برنامه حفاظت مالی از بیماران در برابر هزینه‌های سلامت مورد تاکید حوزه درمان وزارت بهداشت در دولت مردمی سیزدهم قرار گرفته است.

طباطبایی یادآور شد: با یاری خدا تاکنون برنامه‌های حفاظت مالی متعددی، شامل حمایت از کودکان زیر هفت سال در هزینه خدمات سرپایی و بستری در بیمارستان ها، حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ها، حمایت مالی از بیماران در قالب نظام ارجاع و حمایت از سه دهک اول جامعه، برای حمایت و حفاظت از بیماران با تاکید بر خدمات بخش دولتی، اجرا شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای برنامه‌های دولت سیزدهم در حفاظت مالی از بیماران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای برنامه‌های دولت سیزدهم در حفاظت مالی از بیماران"، کلیک کنید.