اتحادیه اروپا اقدامات محدودکننده علیه ایران را گسترش داد

اتحادیه اروپا اقدامات محدودکننده علیه ایران را گسترش داد

به گزارش کاماکس، شورای اروپا روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد «با توجه به حمله روسیه به اوکراین و حمایت های مداوم ایران از گروه های مسلح در خاورمیانه و منطقه دریای سرخ و همچنین با توجه به حمله موشکی و پهپادی سیزدهم آوریل ایران به اسراییل، تصمیم گرفته تا توانایی اتحادیه اروپا در اعمال تحریم ها را از پهپادها به موشک ها بسط دهد».

به گزارش کاماکس، ایران بارها اعلام کرده یک طرف جنگ در اوکراین نیست و این کشورهای غربی هستند که با گسیل تسلیحات به یک طرف جنگ، در آتش نزاع می دمند. ایران همچنین اعلام کرده گروه های مقاومت در منطقه بر اساس منافع کشورهای خود علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی اقدام می کنند.

ایران همچنین در پاسخ به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق و بر اساس منشور ملل متحد برای پاسخگویی، حمله تنبیهی را علیه اهدافی در سرزمین های اشغالی انجام داد.

تحریم های اتحادیه اروپا در حال حاضر شامل ممنوعیت صدور پهپادها و قطعات آن ها به تهران و همچنین تحریم افراد حقیقی و حقوقی می شود که به «ارسال، فروش یا ارایه موشک یا پهپاد به ایران می پردازد».

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتحادیه اروپا اقدامات محدودکننده علیه ایران را گسترش داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتحادیه اروپا اقدامات محدودکننده علیه ایران را گسترش داد"، کلیک کنید.