آمریکا رهبر جهانی داعش را در سومالی هدف گرفت

به گزارش کاماکس از کاماکس، رسانه آمریکایی گزارش داد ایالات متحده در ماه میلادی گذشته رهبر جهانی داعش را در سومالی هدف گرفته، اما نمی تواند کشته شدن او در این حمله را تایید کند.

به گزارش ان بی سی، دولت آمریکا «عبدالقادر مومن» را به عنوان سرکرده داعش در سومالی معرفی می کند، اما دو مقام آمریکایی به این شبکه خبری گفتند که در سال میلادی گذشته این مقام داعش به رهبر جهانی این گروه تروریستی بدل شده است.

ستاد فرماندهی نیروهای آمریکا در آفریقا در 31 مه در بیانیه ای اعلام کرد که یک حمله هوایی علیه اعضای داعش در جنوب شرقی سومالی انجام داده و سه نظامی داعش را به هلاکت رسانده است. در این بیانیه به هویت افرادی که کشته شده اند، اشاره ای نشده است.

حال سه مقام آمریکایی به ان بی سی گفته اند که عبدالقادر مومن هدف اصلی این عملیات بوده است، اما مشخص نیست که آیا به هلاکت رسیده یا جان سالم به در برده است.

یک مقام ارشد دیگر آمریکایی هم تایید کرد که ایالات متحده یک مقام ارشد داعش در سومالی را در یک حمله هوایی هدف گرفته، اما از اعلام هویت این فرد خودداری کرد و گفت واشنگتن هنوز در حال بررسی نتیجه حمله است.

آمریکا رهبر جهانی داعش را در سومالی هدف گرفت
عبدالقادر مومن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا رهبر جهانی داعش را در سومالی هدف گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا رهبر جهانی داعش را در سومالی هدف گرفت"، کلیک کنید.