آلودگی باز هم گریبان اصفهان را گرفت/ وعده مسیولان برای جلوگیری از «مازوت سوزی» چه شد؟

آلودگی باز هم گریبان اصفهان را گرفت/ وعده مسیولان برای جلوگیری از «مازوت سوزی» چه شد؟

به گزارش کاماکس از اصفهان، در شرایطی که پس از ماه ها آلودگی، با توجه به بارندگی های اخیر، انتظار هوای پاک در اصفهان را داشتیم، یکی دو هفته ای است، آلودگی هوا یک روز در میان، گلوی اصفهان را فشار می دهد؛ دلیل این امر از سوی شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، آغاز مازوت سوزی در اصفهان عنوان شده است؛ این در حالی است که مسیولان از جمله استاندار اصفهان به صراحت و با جدیت بارها در طول ماه های گذشته اعلام کرده بودند که اجازه مازوت سوزی در اصفهان را نخواهند داد.

از سویی روزهاست به دلیل هوای گرم اصفهان، مردم استفاده چندانی از گاز شهری ندارند و بر این اساس مازوت سوزی در اصفهان هیچ توجیهی ندارد مگر اینکه برخی افراد نگران اسراف شدن مازوت های تولید شده باشند!، موضوعی که یکی از مدیران صنایع در روزهای آلوده سال گذشته به آن اشاره کرده و گفته بود به هر حال مازوت تولیدی باید مصرفی نیز داشته باشد.

بدین ترتیب میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان ساعت 9 صبح امروز در ایستگاه های انقلاب، پروین، 25 آبان، احمدآباد، پارک زمزم، خرازی، دانشگاه صنعتی، رهنان، سپاهانشهر، زینبیه، فرشادی، فیض، میرزا طاهر، کاوه و ولدان با بالای 151 (AQI) شرایط ناسالم برای عموم را هدف قرار داد.

این شاخص در ایستگاه «کِردآباد» اصفهان با 210 (AQI) در شرایط بسیار ناسالم قرار گرفت.

همچنین شاخص کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر و قهجاورستان در شرایط ناسالم برای عموم قرار داشت و شاخص ایستگاه سگزی شرایط آلوده برای گروه های حساس را نشان داد..

گفتنی است کیفیت هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک را نشان می دهد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آلودگی باز هم گریبان اصفهان را گرفت/ وعده مسیولان برای جلوگیری از «مازوت سوزی» چه شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آلودگی باز هم گریبان اصفهان را گرفت/ وعده مسیولان برای جلوگیری از «مازوت سوزی» چه شد؟"، کلیک کنید.