آسیب پذیرترین افراد در حوادث چهارشنبه سوری کدام گروه سنی هستند؟

آسیب پذیرترین افراد در حوادث چهارشنبه سوری کدام گروه سنی هستند؟

کاماکس/سمنان سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان سمنان از گروه سنی هفت تا 17 سال به عنوان آسیب پذیرترین گروه سنی در حوادث چهارشنبه سوری نام برد.

سرهنگ علی بصیری شامگاه دوشنبه(21 اسفند) از خانواده ها خواست برای کاهش آسیب ها و حوادث ناشی از چهارشنبه سوری، در کنار فرزندان خود باشند و این جشن را به شکل خانوادگی و در محیطی امن برگزار کنند. 

وی گفت: در حال نزدیک شدن به ایام آخر سال هستیم و طبق روال هر سال، در چهارشنبه پایان سال که به روز چهارشنبه سوری معروف است، شاهد حوادث گوناگونی در سراسر کشور هستیم.

بصیری افزود: متاسفانه بجای این که با برگزاری مناسب و امن این مراسم، با آرامش به استقبال سال نو برویم، با بی احتیاطی برخی، حوادث تلخی رقم می خورد که برای خودشان و بقیه افراد خطرناک است و ممکن است به سوختگی، قطع عضو و حتی مرگ ختم شود.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان سمنان استفاده از مواد منفجره ی دست ساز، آتش به پا کردن در نزدیکی خودروها و درختان و بروز برخی اقدامات هنجارشکن را از جمله مهمترین مسایل و خطرهای این شب برشمرد و اضافه کرد: برای برگزاری این مراسم در کمال امنیت و سلامت، باید به تمامی نکات توجه شود تا با اتفاقی ناگوار سبب تلخ شدن کام خود و مردم عزیزمان نشویم.

این مسوول انتظامی با بیان این که بیشترین گروه آسیب دیده در حوادث چهارشنبه سوری را معمولا گروه های سنی 7 تا 17 سال تشکیل می دهند، از والدین خواست که در این ایام نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند.

وی گفت: کودکان در این سن آسیب پذیری بیشتری دارند و خانواده ها باید نسبت به پول درخواستی از سوی فرزندان آگاهی و کنترل بیشتری داشته باشند.

بصیری در پایان اظهار کرد: ما به شرایط و محیط های مختلفی برای تخلیه هیجانات افراد لازم داریم که در ایامی مانند چهارشنبه سوری کمتر شاهد اتفاقات ناگوار باشیم. از این رو تاکید دارم که باید خانواده ها در کنار فرزندان خود باشند و بر رفتار آنان نظارت بیشتری کنند.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آسیب پذیرترین افراد در حوادث چهارشنبه سوری کدام گروه سنی هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آسیب پذیرترین افراد در حوادث چهارشنبه سوری کدام گروه سنی هستند؟"، کلیک کنید.